GÜNCEL HABERLER

Kadın Meclisi "Şiddetin Her Türlüsüne Son" dedi

Adana Kent Konseyi Kadın Meclisi, Özgecan Aslan cinayetinin yıldönümünde yapılan basın açıklamasında bir kez daha "Şiddetin Her Türlüsüne Son" dedi.

Adana Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Cennet Ünal, AKDAM Başkanı Av. Muhal İkikardeş, Kadın Meclisi yürütme kurulu üyeleri ve gönüll&uum[...]HABERE GİT

Kent Konseyi'nden kadın mahkumlara destek

14 Şubat Sevgililer Günü’nde kadın mahkumların el emeği ürünleri Adanalılara hediye edilecek.

Adana Büyükşehir Belediyesi ve Adana Kent Konseyi Kadın Meclisi işbirliği ile hayata geçirilen “Yeniden Başlasın” projesi kapsamında, Adana Büyükşehir Belediyesi, 14 Şubat Sevgililer Günü&rsquo[...]HABERE GİT

Adana Kent Konseyi, Büyükşehir Yasası'nı mercek altına alıyor

“6360’la Oluşan Büyükşehir Belediye Sistemi: Sorunlar ve Çözümler” paneli 11 Şubat'ta yapılacak.

Adana Kent Konseyi, çıkarıldığı günden bu yana üzerinde konuşulan; 14 ilde Büyükşehir Belediyesi Kurulması, Büyükşehir Belediyelerinin yetkilerinin genişletilmesi, Büyükşehirler[...]HABERE GİT

Kamu personeli işitme engellileri "duyacak"

Büyükşehir Belediyesi ve Kent Konseyi, kamu sektörü personeline işaret dili eğitimi verdi.

120 SAATLİK EĞİTİM

Adana Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı, Adana Kent Konseyi Engelli Meclisi ve Halk Eğitim Merkezi işbirliğiyle,  kamu sektöründe çalışan halkla ilişkiler[...]HABERE GİT

Yeniden Başlasın projesinde 2. etap

Adana Büyükşehir Belediyesi ve Adana Kent Konseyi, mahkum kadınların tahliye sonrası toplumsal hayata etkin katılımı için çalışmalarına devam ediyor.

Büyükşehir Atölye Ekibi ve Kent Konseyi Kadın Meclisi tarafından ortaklaşa yürütülen "Yeniden Başlasın" projesinde ikinci etap tamamlandı.

Kadın m[...]HABERE GİT

Kent Konseyi'nden vektörle doğru mücadele semineri

Adana Büyükşehir Belediyesi ve Adana Kent Konseyi, “Adana’daki Önemli Vektör Hastalıkları ve Doğru Mücadele Yöntemleri” konulu seminer ile Sağlık Daire ve Çevre Koruma personelini bilgilendirdi.

Adana Büyükşehir Belediyesi ve Adana Kent Konseyi, insan sağlığının korunması ve insanlar üzerinde o[...]HABERE GİT

Kadın mahkumlara kişisel gelişim eğitimi

Adana Kent Konseyi Kadın Meclisi’nin başlattığı "Yeniden Başlasın" projesi kapsamında Yumurtalık Kadın Açık Ceza İnfaz Kurumu’nda 100’ü aşkın kadın mahkuma Kişisel Gelişim ve NLP uzmanı Serpil Ciritçi tarafından “Umut Etme Sanatı” konulu kişisel gelişim eğitimi verildi.

Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Cenne[...]HABERE GİT

Kentsel Dönüşüm Çalıştayı yapılacak

Adana Kent Konseyi Çevre Çalışma Grubu toplantısında İzmir ve Ankara’dan gelen konuklarla çevre ve kentsel dönüşüm konuşuldu.

Adana Kent Konseyi Çevre Çalışma Grubu, 13 Ocak Çarşamba günü toplandı. Kent Konseyi Merkezi’nde gerçekleşen toplantıya grup üyelerinin yanı sıra; m[...]HABERE GİT

Kadın Meclisi Göç ve Mülteci Komisyonu toplandı

Adana Kent Konseyi Kadın Meclisi Göç ve Mülteci Komisyonu’nun Ocak ayı konuğu Sığınmacılar ve Göçmenlerle Dayanışma Derneği (SGDD) oldu.

Adana Kent Konseyi Kadın Meclisi bünyesinde faaliyet gösteren Göç ve Mülteci Komisyonu, 14 Ocak Perşembe günü toplandı.

Kent Konseyi Merkezi’nde [...]HABERE GİT

Adana Kent Konseyi 9. Kitap Fuarı'nda

9. Uluslararası Çukurova Kitap Fuarı'nda açılacak olan Adana Kent Konseyi standında Adana ile ilgili yayınların sergileneceği bildirildi.

Adana Kent Konseyi'nden konuyla ilgili yapılan açıklamada; Çukurova Kitap Fuarı alanında açılmış olan stantta Adanalı kitapseverlere hizmet edileceği, Adana ile ilgili hazırlanan rapor, eyl[...]HABERE GİT

Özen: Kurtuluşun adı 5 Ocak

Adana Kent Konseyi Başkanı Ahmet Özen, 5 Ocak Adana'nın Kurtuluş Günü sebebiyle bir mesaj yayınladı.

Adana'nın düşman işgalinden kurtuluşunun 94. yıldönümünde bulunduğumuzu hatırlatan Özen, Kurtuluş Savaşı'nda Adana'nın öncü rolde olduğunun altını çizdi.

Özen mesajında şu ifadeleri[...]HABERE GİT

Kent Konseyi Genel Kurulu Toplandı

Adana Kent Konseyi, Adana Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Salonu'nda gerçekleştirdiği Olağan Genel Kurul’unda, 2015 yılının değerlendirmesini yaptı, Adana’nın sorunlarını irdeledi.

Genel Kurul’da konuşan Kent Konseyi Genel Sekreteri Ekrem Aslan,  son yıllarda Adana’nın yönetişim alanında büyük bir ivme kaz[...]HABERE GİT

Liseli gençler, engelli bireylerle iletişim kurmayı öğreniyor

Adana Büyükşehir Belediyesi ve Kent Konseyi Engelli Meclisi, lise çağındaki öğrencilerin engelli bireylere karşı duyarlılık kazanarak, olumlu iletişim kurabilmeleri amacıyla “Engelli Bireylerle Sağlıklı İletişim Yolları” semineri veriyor

Adana’yı engelsiz bir kent haline getirebilmek adına, bir dizi çalışma yürü[...]HABERE GİT

Adana'ya engelsiz fakülte

Büyükşehir Belediyesi, Kent Konseyi Engelli Meclisi ve Çukurova Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi işbirliği ile “Engelsiz Fakülte” yolunda ilk adım atıldı. Çukurova Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nin eğitim binası engellilerin kullanımına uygun hale getirildi.

HABERE GİT

Adana Kent Konseyi'nden Göçle Gelenler Çalıştayı

 

Adana Kent Konseyi, Adana Büyükşehir Belediyesi'nin de desteğiyle, Suriyeli sığınmacıların yasal statüleri, barınma, çalışma ve eğitim hakları konularında yaşanan sorunlar ve çözüm önerilerinin tartışıldığı 'Göçle Gelenler' çalıştayı düzenledi. 

Adana Kent Konseyi ve [...]HABERE GİT

Kent Konseyi Kadın Meclisi, gönüllü kadınlar arıyor

Adana Büyükşehir Belediyesi’nin desteği ile Adana Kent Konseyi Kadın Meclisi kapılarını halka açıyor. Kadın Meclisi, herhangi bir sivil toplum örgütüne, kurum ve kuruluşa üye olmayan tüm kadınlara “hep birlikte çalışma” çağrısı yapıyor

Ekim ayı içerisinde yapılan seçimin ardından, [...]HABERE GİT

Adana Kent Konseyi, kadının önemini vurguladı

Adana Büyükşehir Belediyesi ve Adana Kent Konseyi Kadın Meclisi,Türk kadınına seçme seçilme hakkının 81'nci yılı kutlama programı kapsamında, Adana Seyhan Oteli'nde 'Toplumsal Hayatta Kadın' konulu bir panel düzenledi.

Adana Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkan’ı Zeynep Cennet Ünal'ın moderatörlüğ[...]HABERE GİT

"O eşitlik sağlanana kadar, bu zihniyetle mücadele edeceğiz"

Kadın Adayları Destekleme Derneği (KADER) Adana Şubesi ve Adana Kent Konseyi Kadın Meclisi ortaklığında; 5 Aralık Kadına Seçme ve Seçilme hakkının tanındığı günün yıl dönümü dolayısıyla bir basın açıklaması yapıldı.

Etkinliğe; Kadın Adayları Destekleme Derneği üyeleri, Kent Konseyi Kadın Meclisi Yürütme Kuru[...]HABERE GİT

Ünal: Mülteci kadınlara destek vereceğiz

Sığınmacı ve Göçmenleri Destekleme Derneği’nin (SGDD) düzenlediği toplantıya katılan Kadın Meclisi Başkanı Cennet Ünal; mülteci kadınlara destek vereceklerini belirtti.

Türkiye’de yaşayan mülteci ve sığınmacılara destek vermek amacıyla çalışmalarını yürüten SGDD tarafından düzenlenen toplantıda, de[...]HABERE GİT

Doğal güzellikler halkla buluşacak

Adana Kent Konseyi Turizm Çalışma Grubu, Adana’nın tarihi ve doğal güzelliklerinin halkla buluşması için çalışmalara başladı.

Adana Kent Konseyi Turizm Çalışma Grubu, 26 Kasım Perşembe günü Kent Konseyi’nde toplandı. Yusuf Evren başkanlığında yapılan toplantıya; Genel Sekreter Ekrem Aslan, grup üyeleri Mustaf[...]HABERE GİT

Halkın menfaati ve modern şehircilik için çalışıyorlar

Adana Kent Konseyi Kentsel Dönüşüm Çalışma Grubu, planlı ve bilimsel şehircilik yolunda, kenti yönetenlere yol göstermek için önemli adımlar atıyor.

Adana Kent Konseyi bünyesinde kurulan Kentsel Dönüşüm Çalışma Grubu, Kürek İhtisas Kulübü’nde bir araya geldi. Başkanlığını İnşaa[...]HABERE GİT

Başkan Özen'den Dünya Gönüllüler Günü Mesajı

Adana Kent Konseyi Başkanı Ahmet Özen, 5 Aralık Dünya Gönüllüler Günü sebebiyle bir mesaj yayımladı.

Gönüllü çalışmanın, yaşanabilir bir gelecek için ne kadar önemli olduğunun altını çizen Özen; mesajında şu ifadeleri kullandı:

"Gönüllülük; bireylerin so[...]HABERE GİT

Özen: En büyük engel sevgisizliktir

Adana Kent Konseyi Başkanı Ahmet Özen, 3 Aralık Dünya Engelliler günü sebebiyle bir mesaj yayınladı.

Bir ülkenin çağdaşlığının, engellisine verdiği değerle anlaşıldığını söyleyen Özen, Adana’nın engelsiz bir şehir haline gelmesi için ellerinden geleni yaptıklarını belirtti. Mesajda şu ifadelere yer verildi:

[...]HABERE GİT

TKKB Genel Strateji Toplantısı yapıldı

Türkiye Kent Konseyleri Birliği (TKKB) üyeleri, “Genel Strateji Toplantısı”nda bir araya geldi.

Adana Kent Konseyi Başkanı Ahmet Özen ve Adana Kent Konseyi Genel Sekreteri, TKKB üyesi Ekrem Aslan’ın Adana’yı temsilen katıldığı toplantı; Türkiye Belediyeler Birliği’nin ev sahipliğinde gerçekleşti.

TKKB Yür&uum[...]HABERE GİT

Kadın Meclisi Yürütme Kurulu Toplandı

Adana Kent Konseyi Kadın Meclisi Yürütme Kurulu Toplantısı, 18 Kasım 2015 günü Adana Kürek İhtisas Kulübü ofisinde yapıldı.

 

Kent Konseyi Genel Sekreteri Ekrem Aslan, Kadın Meclisi Başkanı Zeynep Cennet Ünal ve yürütme kurulu üyelerinin katılımıyla gerçekleşen toplantıda; 25 Kasım Kadına Y&o[...]HABERE GİT

Engelli Bireylerle Sağlıklı İletişim eğitimi sonlandı

Geçtiğimiz ekim ayında Otobüs İşletmesi şoförleri ve idari personeline, “Engelli Bireylerle İlgili Sağlıklı Farkındalık ve Sağlıklı İletişim” eğitimi veren Büyükşehir Belediyesi ve Kent Konseyi Engelli Meclisi, eğitimi tamamlayan personele sertifikalarını teslim etti.

Adana Kent Konseyi Engelli Meclisi ve Adana Büyü[...]HABERE GİT

Kent Konseyi koordine ediyor, Büyükşehir muhtarları dinliyor

Adana Büyükşehir Belediyesi bürokratları ve daire başkanları, Adana Kent Konseyi koordinesinde Çukurova ilçesi Huzurevleri mahallesi muhtarları ile bir araya gelerek, istişarede bulundu.

 

Adana Büyükşehir Belediyesi Muhtarlık İşleri Daire Başkanı Ahmet Sevimli, İçme Suyu Daire Başkanı Teoman Yılmaz , Adana [...]HABERE GİT

Ulusal Gençlik Tartışmaları Adana da

Adana Kent Konseyi Gençlik Meclisi’nin ev sahipliğinde 2016 yılı Mart ayında gerçekleştirilmesi planlanan Ulusal Gençlik Tartışmaları programı için siyasi parti lider ve temsilcileriyle görüş alışverişinde bulunuldu.

 

Adana Kent Konseyi Gençlik Meclisi Başkanı Remzi Karlı, Çukurova Üniversi[...]HABERE GİT

Kadın Meclisi Baro da

Adana Kent Konseyi Kadın Meclisi yöneticileri, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü dolayısıyla, 'Kadın Dostu Adana' sloganına uygun olarak bazı faaliyetler düzenleyeceklerini, bu konuda Adana Barosu'nun da desteğini istedi. 
 
Adana Kent Konseyi Başkanı Cennet Ünal, Adana Barosu Kadın Hakları Kom[...]HABERE GİT